22 Mart 2014 Cumartesi

ZenMate Tarayıcınız için Ücretsiz VPN!Fatih Özavcı hocamızın isteği üzerine ZenMate kısaca ve hızlıca tanıyalım. ZenMate bir VPN servisidir ve sadece browser üzerinden geçen trafiği kendi sunucuları üzerinden ulaşmak istediğiniz siteye eriştirir. Konuyu bu kadar alttan almamın sebebi henüz konuyla hiç ilgisi olmayan kişilerinden nasiplenebilmesidir. Güven konusu için hemen ZenMate'in NORTON ürünü olduğunu belirtelim. Ayrıca en önemli 2 avantajı ise ücretsiz ve basit kullanımı olmasıdır.Hemen kuruluma geçelim.

Chrome kullanıcısı iseniz:
ZenMate for Chrome

Opera kullanıcısı iseniz:
ZenMate for Opera

Kurduktan sonra mail adresinizi girmeniz isteniyor, sonrasında ZenMate ile daha güvenli bir iletişim sizi bekliyor. DNS ile uğraşmaya gerek kalmayacak..

Varsayılan ülke İsviçre (bende) geldi. Almanya, İngiltere, Çin ve Amerika seçenekleride var. İsterseniz tarayıcınızdaki küçük Yeşil simgesine (aktif ise) tıklayarak ülkeyi seçebilir veya On/Off ile açıp kapatabilirsiniz.

Henüz Firefox, Android ve iOS sürümleri yok maalesef fakat üzerinde çalıştıklarını belirtiyorlar. Tamamlanır tamamlanmaz memnuniyetle onlarıda makalenin devamına ekleyeceğim.

0 yorum:

Yorum Gönder